Arnhem

De eerste Nederlandse tiftie

De eerste Nederlandse tiftie Wim G.J. van Dijk & Belcampo 1983

DIJK, Wim G.J. van
Amsterdam - Em. Querido's Uitgeverij B.V. - 1983 - [288] pp. - 20 x 12,5 cm. - Originele paperback - ISBN: 9021451611

[1e druk]. Vormg.: J. Tapperwijn. Monografie van het leven en werk van Belcampo (pseudoniem van Herman Pieter Schönfeld Wichers, 1902-1990), voorzien van commentaar 'van gene zijde, waardoor de vraag die iedere lezer van [een biografie] zichzelf stelt: 'Wat zou de man er zelf nou wel van zeggen?' in dit geval wordt beantwoord. Deze tiftie (het woord werd hier geïntroduceerd en vervolgens warempel opgenomen in de dikke Van Dale) bevat voorts een belangrijke aanvulling op De filosofie van het belcampisme (op p.153-164) en een uitvoerige bibliografie van het werk van Belcampo. Nieuw exemplaar uit de voorraad van Belcampo zelf.

De filosofie van het belcampisme

De filosofie van het belcampisme Belcampo

BELCAMPO
Amsterdam / Antwerpen - Kosmos - 1972 - [296] pp. - 21 x 13,5 cm. - Originele paperback - ISBN: 9021503204

[1e druk]. De wereldbeschouwing van Belcampo (pseudoniem van Herman Pieter Schönfeld Wichers, 1902-1990), meesterlijk en meeslepend uiteengezet in twee delen. Met tijdschaal en register. [Van Dijk p. 232]. Een must voor vrijdenkers! Nieuw exemplaar uit de voorraad van de schrijver met gestencild errata-blad. Trefw.:// Plato / Socrates / Epicurisme /

Neorealisme : Mythe of werkelijkheid?

Neorealisme : Mythe of werkelijkheid? 1980

EEKHOF, Robert [e.a., red.]
Amsterdam - Stichting Cinemathema - 1980 - 232 pp. - 20,5 x 14,5 cm. - Origineel papieren omslag

[1e druk]. Vormg.: Muriël Agsteribbe. Uitgave t.g.v. het filmfestival Cinemathema 80: Het Italiaans neorealisme (1943-1953). Essays van diverse experts. Geïllustreerd met zwart-wit foto's en film-stills. Met korte biografieën van de besproken filmmakers en regisseurs. Goed exemplaar. Trefw.:// Film / Filmhuis / Cult-films /

Verzamelde gedichten

Verzamelde gedichten Albert Helman 1979

HELMAN, Albert
Brugge - Orion / Colibrant - 1979 - [292] pp. - De Gulden Veder serie - 21 x 13 cm. - Originele paperback - ISBN: 9026419732

[1e druk]. Vormg.: Johan Mahieu. Verzamelbundel van de gedichten (vanaf 1935) van Albert Helman (pseudoniem van Lou Lichtveld (1903-1996). Voorafgegeaan door een 'Cognossement' waarin de dichter uiteenzet wat hij zelf onder goede poëzie verstaat. Gezet uit de Garamond. Mooi exemplaar.

Er is alleen buitenkant

Er is alleen buitenkant. Een novelle in verzen Jan Pieter Guépin 1977

Een novelle in verzen
GUÉPIN, J.P.
Amsterdam - Uitgeverij Bert Bakker - 1977 - [48] pp. - 21,5 x 14 cm. - Origineel flexibel linnen band - ISBN: 9060194594

[1e druk]. Vormg.: Rudo Hartman. Oplage: 1000 ex. Gedichtenbundel van Jan Pieter Guépin (1929-2006). De tekening op het omslag en in het binnenwerk werd speciaal voor deze uitgave vervaardigd door Rinus van de Bosch te Den Haag. De (hierbij afgebeelde) foto op het achterplat toont de schedel van de dichter. Goed exemplaar. Trefw.:// Gedichten /

Allemaal raadsels, eh?

Allemaal raadsels, eh? J.P. Guépin 1974

GUÉPIN, J.P.
Amsterdam - Uitgeverij De Arbeiderspers - 1974 - [52] pp. - 22 x 14 cm. - Origineel papieren omslag - ISBN: 9029518510

[1e druk]. Vormg.: Marjo Starink (naar een schilderij van David Ingres). Gedichtenbundel van Jan Pieter Guépin (1929-2006). Goed exemplaar. Trefw.:// Gedichten /

Een eng cocon

Een eng cocon C.O. Jellema [1975]

JELLEMA, C.O.
Baarn - Bosch & Keuning n.v. - [1975] - 40 pp. - Seismogram - 20,5 x 12 cm. - Originele paperback - ISBN: 902464190x

[1e druk]. Gedichtenbundel van Cornelis Otto Jellema (1936-2003) in de Seismogram-reeks onder redactie van Ad den Besten. Mooi exemplaar. Trefw.:// Gedichten /

Resolution

Resolution. The Story of Captain Cook's Second Voyage of Discovery Peter Aughton 2004

The Story of Captain Cook's Second Voyage of Discovery
AUGHTON, Peter
London - Weidenfeld & Nicholson - 2004 - [190] pp. - 24 x 16,5 cm. - Original boards with dustjacket - ISBN: 0297830775

First Edition. Survey on Captain Cook's three-year voyage of 1772-75. The greatest voyage of exploration ever undertaken in the far southern waters of the Indian, Pacific and Atlantic oceans. Illustrated with colour and black-and-white plates and maps. With references, notes and index. Fine copy. Keywords:// Cape Town / Antartica / New Hebrides / New Caledonia / Atlantic / Australia / New Holland / New Zealand / Richard Pickersgill / Australië / Nieuw Zeeland / Ontdekkingsreizen / Boudewijn Büch

Magnetisch veld

Magnetisch veld Jan Vercammen 1967

VERCAMMEN, Jan
Deurle - Colibrant Uitgaven - 1967 - [116] pp. - 22 x 14 cm. - Origineel papieren omslag

[1e druk]. Vormg.: Frans Dille. Gedichtenbundel van Jan Vercammen (1906-1984). Ingenaaide editie in aardig 'letterboom' omslag met flappen. Mooi exemplaar, opengesneden.

Avondgymnastiek

Avondgymnastiek [op omslag]: Gedichten Leo Vroman 1983

[op omslag]: Gedichten
VROMAN, Leo
Amsterdam - Em. Querido's Uitgeverij B.V. - 1983 - 60 pp. - 20 x 12,5 cm. - Originele paperback - ISBN: 9021486849

[1e druk]. Auteursfoto: Steye Raviez. Gedichtenbundel van Leo Vroman. Mooi exemplaar.

Inhoud syndiceren