Enschede

Le Magasin de l'univers

The Dutch Republic as the centre of the European book trade
BERKVENS-STEVELINCK, C.
Leiden - E.J. Brill - 1992 - 319 pp. - black & white illustrations - 24.5 x 16.0 cm. - cloth bound with wrappers - ISBN: 900409438

During the seventeenth and eighteenth centuries the Dutch Republic performed a crucial function as the cultural and intellectual clearing house of Europe.
Bound in red cloth with gilt lettering and dust jacket. Very fine copy!

Letterproeven van Nederlandse gieterijen = Dutch typefounder's specimens

Uit de bibliotheek van de KVB en andere verzamelingen in de Universiteitsbibliotheek met geschiedenissen van de firma's
LANE, J.A.
Amsterdam - Buitenkant,Uitgeverij De - 1998 - 350 pp. - zwart/wit afbeeldingen - 25.6 x 17.7 cm. - gebonden met stofomslag - ISBN: 9070386941

gebonden in zwart linnen band met lichtgrijze tekst op de rug. Voorzien van frrai gestyleerd stofomslag en leeslint. In nieuwstaat!

Touring the Low Countries

accounts of British travellers, 1660-1720
STRIEN, K. VAN
Amsterdam - Amsterdam University Press - 1998 - 428 pp. - black & white photo's and illustrations - 24.6 x 17.7 cm. - bound in boards - ISBN: 9053563059

Touring the Low Countries is an anthology of forty travel documents by British tourists between 1660-1720, most of them published here for the first time. Bound in colourful boards. Very fine copy!
trefw: resibeschrijvingen /reizen

Bibliografie der geschiedenis van Nederland

Samengesteld in opdracht van het Nederlandse comité voor geschiedkundige wetenschappen
BUCK, Dr. H. de
Utrecht - HES Publishers - 1979 - 713 pp. - 23.0 x 15.0 x 4.5 cm. - gebonden in blauw linnen - ISBN: 906194242xck,

Ongewijzigde herdruk van de uitgave Leiden, 1968
Enkele vingervlekken op de band, overigens goed exemplaar.

Johannes Immerzeel Junior (1776-1841)

Het bedrijf van een uitgever-boekhandelaar in de eerste helft van de negentiende eeuw
DONGELMANS, B.P.M.
Amstelveen - Uitgeverij Ernst & Co - 1992 - 499 pp. - 24.1 x 17.0 cm. - gekartonneerd - ISBN:

Gekartonneerd, gepladtificeerd. in nieuwstaat.

The bookshop of the world

The role of the Low Countries in the book-trade 1473-1941
HELLINGA, L.
Goy - Hes & de Graaf Publishers - 2001 - 332 pp. - black & white illustrations - 25.0 x 17.0 cm. - cloth bound - ISBN: 9061940397

Very fine copy!

Voor alles artiste

uitgever Stols en het literaire leven in het Interbellum
WILHOLT, N.
Zutphen - Walburg Pers - 224 pp. - zwart/wit afbeeldingen - 25.2 x 17.6 cm. - linnen gebonden met omslag - ISBN: 9057301512

Boeiend portret van een legendarisch artistiek entrepreneur Alexander Stols (1900-1973) en tevens een bijdrage aan de geschiedschrijving van de culturele elite van het interbellum.
Gebonden in grijs linnen band met witte belettering op donkerrood vlak, zowel op voorkant als op de rug. Met fraai uitgevoerd stofomslag. Prachtexemplaar.

Alom te bekomen

Veranderingen in de boekdistributie in de Rebubliek 1720-1800
GOINGA, Hannie van
Amsterdam - De Buitenkant - 1999 - 406 pp. - zwart/wit afbeeldingen - 25.4 x 17.9 cm. - ISBN: 9076452210

Gebonden in donkerblauw linnen band met lichtgrijze belettering op de rug en fraai stofomslag en leeslint. Oplage 500 ex. Dit exemplaar is in nieuwstaat!

Vermomde en naamlooze schrijvers

opgespoord op het gebied der Nederlandsche en Vlaamse letteren
DOORNINCK, J.J. van
Amsterdam - Boekhandel & Antiquariaat B.M. Israëls - 1970 - 671, 679, 690 pp. - 22.9 x 15.5 x 15.4 cm. - linnen gebonden, zonder omslag - ISBN:

Deze uitgave bestaat uit:
herdruk van Doorninck's 'Vermomde en Naamlooze schrijvers'in 2 delen, oorspronkelijk uitgegeven bij Bril /Leiden in 1883 en 1885, gevolgd door:
hedruk van de Kempenaer's 'Vermomde Nederlandsche en Vlaamsche schrijvers' , zijnde het vervolg op 'van Doorninck',oorspronkelijk uitgegeven door Sijthoff /Leiden in 1928.
Deze 3 delen samen gebonden in zwart linnen band met goudopdruk.

Johannes Boekholt (1656-1693)

The first Dutch publisher of John Bunyan and other English authors
ALBLAS, J.B.H.
Nieuwkoop - De Graaf Publishers - 1987 - 535 pp. - 24.5 x 15.0 cm. - linnen gebonden met goudopdruk - ISBN:

Wirh a descriptive bibliography of his publications.
series: Bibliotheca Bibliographica Neerlandica vol: XXII
Met een samenvatting in het Nederlands. Blauw linnen gebonden met goudopdruk op de rug. Exemplaar in nieuwstaat!

Inhoud syndiceren