Oud & Zeldzaam

Een nieuw aardig Prentenboek

Een nieuw aardig Prentenboek

Als vervolg op het beroemde Hoogduitsche kinderwerk: "Der Struwwelpeter" voor Nederlandsche Jongens en Meisjes bewerkt
RAZOUX, W.P.
Schiedam - H.A.M. Roelants - [ca 1900] - [40] pp. - 27 x 21 cm. - Contemporaine halflinnen band

Herdruk van het vervolg op Piet de Smeerpoets, 'de eerste Nederlandsche uitgaaf van 1849 nauwkeurig gevolgd.' Negen korte kinderverhaaltjes (o.a. De geschiedenis van den Luyen Frans, den Snoeper, Hans Kijk-in-den-lucht en een verhaaltje waarin de 19e eeuwse anti graffiti methode wordt gedemonstreerd: 'Maar ziet! de schilder komt geloopen / En doet hem 't grapjen duur bekoopen / Hij pakt den jongen bij zijn kop / En knijpt zijn oor, en slaat er op.' Geïllustreerd met 19 litho's in kleur (plus de titelpagina in zwart-wit). Mooi exemplaar, professioneel gerestaureerd (nieuwe schutbladen).

La Revue des Folies Bergère

La Revue des Folies Bergère Un Soir de Folie : Troisième Album 1925

Un Soir de Folie : Troisième Album 1925
[LEMARCHAND, Louis]
Paris - Art Editions - 1925 - [28] pp. - 31 x 24 cm. - Original stapled wrappers with decoration and diamond shaped cut-out on cover

[First edition]. Third issue of this promotional magazine. Illustrated with photo's and plates in colour and (sepia) black-and-white depicting various erotic theatrical acts. Well preserved copy, middle pages detached.

La Revue des Folies Bergère

La Revue des Folies Bergère La Folie du Jour : Quatrième Album 1926-1927

La Folie du Jour : Quatrième Album 1926-1927
[LEMARCHAND, Louis]
Paris - Éditions Artistiques - 1926 - [44] pp. - 31 x 24 cm. - Original stapled wrappers with decoration and circle shaped cut-out on cover (revealing Josephine Baker in feathers)

[First edition]. Fourth issue of this promotional magazine with an emphasis on the famous erotic act of Josephine Baker (1906-1975). Illustrated with photo's and plates in colour and (sepia) black-and-white. Well preserved copy, titlepage detached, weak binding.

La Revue des Folies Bergère

La Revue des Folies Bergère

[LEMARCHAND, Louis]
Paris - M. De Brunoff - [ca. 1923] - [36] pp. - 31 x 24 cm. - Original stapled wrappers with decoration and oval shaped cut-out on cover

[First edition]. First issue of this promotional magazine. Illustrated with photo's and plates in colour and (sepia) black-and-white depicting various erotic theatrical acts. Well preserved copy, middle pages detached.

Sterne's sentimenteele reis door Frankrijk en Italie

Sterne's sentimenteele reis door Frankrijk en Italie

Vertaling van prof Geel. Derde druk
[STERNE, Laurence]
Amsterdam - G.L. Funke - 1870 - [2], VI, [180] pp. - 18,5 x 12 cm. - Contemporaine gedecoreerd linnen band met decoratie en titel in goudstempel op voorplat en rug

3e druk. Oorspr.titel: A Sentimental Journey Through France and Italy (1768). Het befaamde reisverhaal van Laurence Sterne (1713-1768). Met kostelijke voorrede van prof. Jacob Geel: 'De vertaler heeft een zware bedenking vernomen tegen zijnen arbeid - Tijdverlies! zeggen zij: waarom niet Bunyan vertaald, of een preek?' Fraai 19e eeuws prachtbandje. Goed bewaard exemplaar.

Arlequin's Bont A-B-Boek

Arlequin's Bont A-B-Boek

SCHENKMAN, J.
Amsterdam - G. Theod. Bom - [1860] - [76] pp. - 27 x 21 cm. - Moderne halflinnen band met gekartonneerde platten

[1e druk]. Antiek 19e eeuws prentenboek van Jan Schenkman (1806-1863). Prachtig geïllustreerd met 27 handgekleurde litho's van A.B.H. Braakensiek (uitgevoerd door Tresling & Co.); de 26 letters van het alfabet plus titelpagina. [Buijnsters, Lust en Leering p. 266 / Landwehr, A is een Aapje p. 78]. * Zeldzaam ABC-boek. Herbonden in halflinnen met behoud van de voorplaat. Goed exemplaar. Trefw.:// ABC-boeken /

Het Beleg van Antwerpen,

een historisch-romantisch tafereel uit den tachtigjarigen oorlog der Nederlanden met Spanje, benevens twee andere belangrijke verhalen. Naar het Hoogduitsch
(TROMLITZ, A. von)
Nijmegen - J.F. Thieme - 1825 - (2),viii,(2),190,(2) pp. - With engraved title - 8vo - Contemporary half calf with title label (shaved; spine-ends damaged)

C.B. von Miltitz: De hiel van Achilles.
F.L. Buhrlen: Wenschen en vervullingen.
A few leaves stained; re-bound, later end-papers.
Saalmink II, p. 1938

Beschrijving van België

's Gravenhage - Nederlandsche Maatschappij van Schoone Kunsten. Bestuurder, J.J. van Ryckevorsel - 1841 - 162,II pp. - With over 60 woodengravings, partly in text and partly on plates - Small 4to - Contemporary half cloth, marbled boards worn on the edges

Leaves slightly wrinkled.

Tafereel van overdeftige zinnebeelden, gemaelt naar de deuchden, ondeuchden (...) en Zegeningen.

Zaunslifer, P
Amsterdam, - Gerard onder de Linden - 1722 - (16),440 pp.,(8). - Illustrated with an engraved frontispice and 70 emblems - 26x19 cm. - Bound in half leather with raised bands and a contasting gilt lettered letter piece

[Emblemata]
= Landwehr 903; Praz, p.539. A fine copy. Rare.

Imprese illustri di diversi coi discorsi… et con le figure intagliate in rame di girolamo porro Padouno.

CAMILLI, Camillo.
Venice - Francesco Ziletti - 1586 - 3 parts in one volume. - (4), 182pp. , (1),95pp. , 56pp. - with 108 engraved emblems within renaissance cartouches (65 x 63mm) by Girolamo Porro. - Bound in full velum. With roman letter; titles within engraved architectural borders,

[emblemata]
First edition of Camilli"s curious work in which he attempts to unravel the meaning of the devices of famous men, and deduce their virtues. The book marks also the engraver Girolamo Porro"s (fl. 1574-1604) most influential work, two years after his illustrations for the Orlando Furioso of 1584. Mortimer 99; Landwehr Romanic., no. 20; Praz p. 35; Cicognara 1870; Vinet 852.

Emblem on page 142 very badly damaged, (has a hole in it). The book is waterstained on the top , mainly on the first 50 pages.

Hertspieghel en andere zedeschriften, Met verscheidene nooit gedrukte stukken verrijkt, en door aentekeningen opgeheldert door P. Vlaming.

Spieghel, H.L.
Amserdam. - ,A. van Damme - 1723 - (68), 364 pp. - Illustrated with an engraved frontispice, Author’s portrait, 8 emblematic full-page copperplates, 4 large vignettes, 2 folding plates, folding table & several text decorations, partly by J. Goeree - 19 x 12 cm. - Bound in contemporary vellum.

[Emblemata]. 2nd edition
= Landwehr 754; Praz p.501. This is the best and most complete edition. With some stains, but a good copy.

Goddeloosheyd der achttiende eeuw, of kort-begryp van de zamenzweringen der philosophisten, vry-metzelaers,(Franc-masons) zoo-gezeyde verlichte, (illuinés) en Jacobins, tegen den godsdienst en den troon, ontdekt door haer zelven.

Getrokken uyt de werken der heeren Barruel, Proyaert, Lefranc, Robison, en menigvuldige andere openbaere schriften, nu merklyk vermeerderd.
HASPESLAGH, L.
Brussel - G. Cuelens - 1816. - (8), 287pp. , (1). - 19,5x12 cm. - Bound in 20th century haf calf with raised bands and cotrasting letterpiece with gilt lettering and marbled boards.

Van de Onzekerheid en Ydelheid der Wetenschappen en Konsten.

AGRIPPA VAN NETTENHEYM, H.K.
Rotterdam - J. Naeranus - 1661 - (24),653pp.,(3). - With an engraved title and portrait, both by R.A Persyn after C. Saftleven. - 16x10 cm. - Bound in contemporary velum

2nd enlarged. edition.,
= Muller 369; Scheepers II, 384. The best edition, enlarged with the life of Agrippa by J. Oudaan. Translation of the sophistic treatise De incertitudine et vanitate Scientiarum invectiva, first publ. Antwerp, 1530.

Twee verhalen uit Adalbert Stifter's Bonte Steenen

Twee verhalen uit Adalbert Stifter's Bonte Steenen

Uit het Hoogduitsch
STIFTER, Adalbert
Amsterdam - J.D. Sijbrandi - [ca. 1860] - [10], [136] pp. - 19,5 x 14 cm. - Contemporaine gedecoreerd linnen band met vergulde titel op voorplat en rug

[1e druk]. Vroege Nederlandse vertaling van twee verhalen uit Bunte Steine (1853) van Albert Stifter (1805-1868). Verlucht met drie litho's (incl. titel) door H.L. van Hoogstraten (naar tekening van G.J. Scheurleer). * Zeldzaam 19e eeuws kinderboek. Goed bewaard exemplaar, iets zwak in de band, roest.

De Gedichten

LANGENDYK, Pieter
Haarlem / Amsterdam - J. Bosch / Wed: van B: Visscher - 1721-1760 - 4 volumes - With engraved title, 2 engraved portraits, 3 engraved plates with coins, 4 engraved folding plates, and engraved vignets on titles - 4to - Contemporary vellum

Volume I (with engraved title dated 1721 by J. Wandelaar of the first edition) second edition; Volume II-IV, first editions. - Slightly foxed

Inhoud syndiceren