Franse literatuur

Nocturnes

Nocturnes Jean Loisy

Introduction par Thierry Maulnier
LOISY, Jean
Paris - Éditions Points et Contrepoints - 1948 - [110] pp. - 20 x 15 cm. - Original paper wrappers

[First Edition]. Impr.: 350 numbered copies. Poetry by French author Jean Loisy. Well preserved copy, this is number 35, SIGNED with dedication by the author.

Contes

Contes Aquarelles de Jean Boudal  E.T.A. Hoffmann

Aquarelles de Jean Boudal
HOFFMANN
Paris - La Maison du Bibliophile - 1946 - [198] pp. - 28 x 19,5 cm. - Original paper wrappers

[First Edition]. Impr.: 580 numbered copies. Four romantic tales by E.T.A. Hoffmann. Containing Le Violon de Crémone; Les Maitres Chanteurs 1208; Maitre Martin et ses Ouvriers and Le Voeu. Illustrated with beautiful water-colours by Jean Boudal. Very good copy, this is nr. 221. Keywords:// Franse vertaling van Hoffmann’s vertellingen /

In de hemel zoals op aarde

Sur la scène comme au ciel
ROUAUD, Jean
Amsterdam - Oorschot, Uitgeverij G.A. van - 2001 - 171pp. - Franse Bibliotheek - Gebonden linnen met stofomslag. - ISBN: 9028250654

Illustere voorgangers

Des hommes illustres
ROUAUD, Jean
Amsterdam - Oorschot, Uitgeverij G.A. van - 1994 - 160pp. - Franse Bibliotheek - Gebonden linnen met stofomslag. - ISBN: 9028250255

De wereld bij benadering

Le monde a peu près
ROUAUD, Jean
Amsterdam - Oorschot, Uitgeverij G.A. van - 1997 - 237pp. - Franse Bibliotheek - Gebonden linnen met stofomslag. - ISBN: 902825045x

Praten over Du Perron / Parler de Du Perron

Praten over Du Perron / Parler de Du Perron Pascal Pia 1979

Met een nawoord door - / Avec une postface par J.H.W. Veenstra
PIA, Pascal
Utrecht - Uitgeverij Reflex - 1979 - [96] pp. - 21 x 13,5 cm. - Origineel linnen band met stofomslag - ISBN: 9063220227

[1e druk]. Vormg.: Richard van der Dool. Oplage: 30 ex. Tweetalige herinneringen aan Charles Edgar (Eddy) du Perron (1899-1940). Gezet uit de Bembo en gedrukt op Florence van Lutkie & Smit. Luxe gebonden editie, met kaartje. NIET gesigneerd vanwege het overlijden van Pascal Pia, maar dit is wel nr. 2 (TWEE).

Stap voor stap Frans voor beginners [met 2 cd's]

voor hen die dachten de Franse taal nooit te kunnen leren
SANDALY, M.M.S.
Velp - Bleu Blanc Rouge - 2006 - [124] pp. - 15 x 21 cm. (Oblong) - Origineel papieren omslag - ISBN: 9080867926

[1e druk]. Beginnerscursus, speciaal ontwikkeld voor iedereen vanaf 12 jaar die nog geen enkele kennis van de Franse taal heeft opgebouwd. Met twee cd's waarop zowel in een langzaam als snel tempo de uitspraak van de eerste Franse woorden en grammatica te volgen is. Uitstekend geschikt voor thuisstudie. N.B.: Deze succesvolle methode werd voorheen gebruikt op een exclusief en gerennomeerd Frans taleninstituut. Op het omslag staat deel 1, dit is het enige deel dat verscheen onder deze serietitel. Tevens leverbaar is het vervolgdeel voor gevorderden dat verscheen onder de titel 'Cartable sur table' (met maar liefst 5 ingesproken cd's. Prijs: € 25,00). Trefw.: // Studieboeken / Studieboek / Zelfstudie / Leerboek / Taalstudie / Taalcursus / Frankrijk / Frans leren / Franse les / Franse cursus met CD /

Villon (Oeuvres)

Villon (Oeuvres) 1951

Illustrations de Dubout
VILLON, François
Paris - Gibert Jeune Librairie D' Amateurs - 1951 - [8], [164] pp. - 20 x 13 cm. - Original paper wrappers

Limited edition. Design: Louis Malexis. Poems by the famous French poet and thief, illustrated with colour plates by Albert Dubout (1905-1976). Good copy, nr. 3096/4000, cover discoloured on two places, slightly weak binding. Keywords:// Franse letterkunde /

De neef van Rameau

De neef van Rameau Diderot

DIDEROT
Amsterdam - Uitgeverij De Bezige Bij - 1959 - 128 pp. - Literaire Pocketserie No. 33 - 18 x 11 cm. - Originele paperback

[1e druk]. Vormg.: Karel Beunis [& Jaap Jungcurt]. Oorspr.titel: Le neveu de Rameau. Roman in dialoogvorm van Denis Diderot (1713-1784). Vertaald door C.N. Lijsen. Pocket. Goed exemplaar, iets slijtage. Trefw.:// Franse letterkunde /

Anti-Justine

Anti-Justine

BRETONNE, Restif de la
[Vianen] - Uitgeverij Areopagus - [Z.j.] - [192] pp. - 22,5 x 15 cm. - Origineel linnen band met stofomslag - ISBN: 905108112x

[Latere druk]. Vormg.: Julie Bergen. Oorspr.titel: L'Anti-Justine, ou les Delices de l'Amour (1798). Vertaald door Rob van der Linden. Nicolas Edme Restif de La Bretonne (1734-1806) schreef deze pornografische roman als reactie op het literaire werk van zijn aartsvijand Markies D.A.F. de Sade. Fraaie semi-gebonden editie. Goed exemplaar. Trefw.:// Franse letterkunde / Erotiek / Justine /

Stap voor stap Frans voor beginners [met 2 cd's]

Stap voor stap Frans voor beginners [met 2 cd's] M.M.S. Sandaly

voor hen die dachten de Franse taal nooit te kunnen leren
SANDALY, M.M.S.
Velp - Bleu Blanc Rouge - 2006 - [124] pp. - 15 x 21 cm. (Oblong) - Origineel papieren omslag - ISBN: 9080867926

[1e druk]. Beginnerscursus, speciaal ontwikkeld voor iedereen vanaf 12 jaar die nog geen enkele kennis van de Franse taal heeft opgebouwd. Met twee cd's waarop zowel in een langzaam als snel tempo de uitspraak van de eerste Franse woorden en grammatica te volgen is. Uitstekend geschikt voor thuisstudie. N.B.: Deze succesvolle methode werd voorheen gebruikt op een exclusief en gerennomeerd Frans taleninstituut. Op het omslag staat deel 1, dit is het enige deel dat verscheen onder deze serietitel. Tevens leverbaar is het vervolgdeel voor gevorderden dat verscheen onder de titel 'Cartable sur table' (met maar liefst 5 ingesproken cd's. Prijs: € 25,00). Trefw.: // Studieboeken / Studieboek / Zelfstudie / Leerboek / Taalstudie / Taalcursus / Frankrijk / Frans leren / Franse les / Franse cursus met CD /

Eugénie Grandet

Eugénie Grandet Honoré de Balzac

vertaling en nawoord Hans van Pinxteren
BALZAC, Honoré de
Amsterdam / Antwerpen - Uitgeverij L.J. Veen - 1996 - [224] pp. - 20,5 x 13 cm. - Origineel linnen band met stofomslag - ISBN: 9025408176 - 9789025408176

[1e druk]. Vormg.: Martin Majoor. Klassiek meesterwerk van Honoré de Balzac met een hoofdrol voor de vrek Grandet die zichzelf en zijn familie ten gronde richt. Fraai gebonden editie. Mooi exemplaar. Trefw.:// Franse letterkunde /

Uitgenodigd

BEAUVOIR, Simone de
[Vianen] - Uitgeverij Areopagus - [2004] - 432 pp. - 22 x 15 cm. - Origineel gekartonneerd met stofomslag en leeslint - ISBN: 9051088442

Reeks: Bibliotheek van de twintigste eeuw. Twintigste druk. Oorspr. titel: L'Invitée (1943). Vert.: Greetje van den Bergh. Het veelgeprezen debuut van Simone de Beauvoir (1908 - 1986). Goed exemplaar. Trefw.:// Romans

Dichters van de avant-garde. De moderne Franse poëzie

Dichters van de avant-garde De moderne Franse poëzie Guus Luijters

Samengesteld en ingeleid door Guus Luijters
LUIJTERS, Guus [sst.]
Amsterdam / Antwerpen - Uitgeverij L.J. Veen - 2003 - [168] pp. - 23 x 15 cm. - Origineel gekartonneerd met stofomslag - ISBN: 9020405640

[1e druk]. Vormg.: Brigitte Slangen. Bloemlezing uit de 19e en 20e eeuwse Franse poëzie. Met werk van o.a. Charles Baudelaire, Charles Cros, Stéphane Mallarmé, Arthur Rimbaud, Jules Laforgue, Marie Krysinska, Alfred Jarry, Raymond Roussel, Guillaume Apollinaire, Paul Éluard, Antonin Artaud, Tristan Tzara, André Breton, Jacques Rigaut, Henri Michaux en Robert Desnos. Teksten in het Nederlands en Frans. Met korte biografieën en verantwoording. Zeer mooi exemplaar. Trefw.:// Poètes Maudits / Poète Maudit /

De Kartuize van Parma

De Kartuize van Parma Stendhal 2004

Vertaald door Theo Kars. Met een nawoord van Arnon Grunberg
STENDHAL
Amsterdam - Athenaeum - Polak & Van Gennep - 2004 - [608] pp. - Grote bellettrie serie - 21 x 14,5 cm. - Origineel linnen band met stofomslag - ISBN: 9025349803

2e druk. Vormg.: Jacques Janssen. Oorspr.titel: La chartreuse de Parme (1839). Klassieke roman van Stendhal (ps. van Marie-Henri Beyle, 1783–1842). Deze fraaie gebonden editie kwam tot stand op initiatief en met financiële steun van Arnon Grunberg, wiens motivatie daarvoor te vinden is op p. 603-608. Goed exemplaar, iets slijtage, hoekjes gebutst MAAR met het buikbandje (niet zichtbaar op afb.).

Inhoud syndiceren