Doorgaan naar inhoud

5 mei 1945

Het momentum van Wageningen

Paperback
Nieuw vanaf 24,99

Koop Tweedehands

Niet tweedehands beschikbaar.

Koop NieuwWeb only

Centraal Magazijn
24,99
Levertijd: 2-3 werkdagen

Omschrijving

In ‘5 mei 1945’ geven Wim Huijser, Coen Pepplinkhuizen en Jelle de Gruyter een zo volledig mogelijke reconstructie van het verloop van de gebeurtenissen die vanaf half december 1944 leidden naar 5 mei 1945. Jaar na jaar vieren we op 5 mei dat de Duitse bezetters op die dag in Hotel De Wereld in Wageningen de capitulatie tekenden, waarmee Nederland was bevrijd. Een beeld dat in ons collectieve geheugen is gegrift. In werkelijkheid capituleerden de Duitsers al in de avond van 4 mei en werd de beslissende handtekening gezet in een legertent op de Lüneburger Heide. Vele tegenstrijdige verslagen en getuigenverklaringen hebben geleid tot mythevorming en mystificaties rondom de capitulatie en het vertekende beeld dat in Wageningen door de Canadezen de vrede werd afgedwongen. Het momentum van Wageningen vormt echter nog steeds de basis voor de jaarlijkse herdenking van Bevrijdingsdag.

In dit boek worden bekende gegevens kritisch tegen het licht gehouden. Nieuw materiaal, verkregen uit omvangrijk archiefonderzoek, leidt tot correcties en aanvullingen op het bestaande beeld. Precair hierin zijn de rollen van prins Bernhard en van de Canadese generaal Charles Foulkes.

'5 mei 1945. Het momentum van Wageningen is een waardevol en historisch belangrijk boek, voorzien van veel historische zwart-wit foto’s en een fotokatern met kaarten.' — Boekenkrant



Recensies

Gemiddelde waardering

Nog geen beoordelingen

Plaats een beoordeling

Plaats een beoordeling

Recensies van onze lezers

Beoordeel dit boek als eerste!

Om een recensie te schrijven moet je zijn.