Doorgaan naar inhoud

De tijgerkat

De tijgerkat - Giuseppe Tomasi Di Lampedusa
Paperback
Nieuw vanaf 22,50

Koop Tweedehands

Niet tweedehands beschikbaar.

Koop NieuwWeb only

Centraal Magazijn
22,50
Levertijd: 2-3 werkdagen

Ook verkrijgbaar als

Omschrijving

In 1860 landt Garibaldi bij Marsala om Sicilië in te lijven bij de nieuwe, liberale eenheidsstaat Italië. Het is gedaan met de Bourbons en met de feodaliteit: de platte, berekenende burgerij neemt de macht over. Don Fabrizio, prins van Salina, ziet deze ontwikkeling met lede ogen aan, maar voelt zich machteloos tegenover de geschiedenis en zoekt troost in zijn studie van sterren en planeten. Zijn pupil Tancredi weet zich wel aan te passen aan het nieuwe bestel. Hij kiest de kant van Garibaldi, trouwt met de dochter van een steenrijke dorpsburgemeester en zal een hoge positie bekleden in de nieuwe staat.
De tijgerkat schetst een bedwelmend beeld van Sicilië. Het landschap wordt in geuren en kleuren beschreven en de mensen komen werkelijk tot leven. De beschrijving van de dood van de prins is een van de mooiste sterfscènes van de wereldliteratuur.
De tijgerkat heeft in Italië inmiddels meer dan zeventig drukken beleefd en is in alle talen vertaald. Anthonie Kee leverde met zijn vertaling van deze klassieker een prestatie van topniveau.


Specificaties

  • Auteur:
  • Uitgever:
    Athenaeum
  • ISBN:
    9789025312077
  • Bindwijze:
    Paperback
  • Afmetingen:
    12,8 x 20,2 x 2,4 cm
  • Gewicht:
    288 gram
  • Aantal Pagina's:
    312
  • Druk:
    15
  • Jaar:
    2007
  • Publicatiedatum:
    Februari 2020
  • Rubriek:


Recensies

Gemiddelde waardering

Nog geen beoordelingen

Plaats een beoordeling

Recensies van onze lezers

Beoordeel dit boek als eerste!

Om een recensie te schrijven moet je zijn.