Doorgaan naar inhoud

Delicate Debates on Islam

policymakers and Academics Speaking with Each Other Engelstalig

Delicate Debates on Islam
Paperback

Koop Tweedehands

Niet tweedehands beschikbaar.

Houd me op de hoogte!

Ontvang een e-mailbericht zodra dit boek weer tweedehands leverbaar is.

Koop NieuwWeb only

Niet nieuw beschikbaar.

Eén van de boeken uit de serie Islam & Society

Omschrijving

Beleidsmakers krijgen veel lastige vragen rond de Islam en moslims. Ze moeten vaak het antwoord daarop schuldig blijven omdat ze niet weten welke beelden over islam en moslims juist zijn en welke niet.

Veel Westerse landen, inclusief Nederland zijn het laatste decennium sterk gepolariseerd. Onze vroegere reputatie van tolerantie en kosmopolitisme gaat langzaam in rook op. In 'Delicate Debates on Islam' proberen wetenschappers antwoorden te vinden op een aantal van de vragen. Zij zijn bijeengebracht door het Centrum voor de studie van Islam en Samenleving van de Leidse Universiteit (LUCIS).
Het boek gaat over binnenlands en buitenlands beleid. Het laat Nederlanders en Amerikanen uit de werelden van beleid en wetenschap aan het woord, onder meer over problemen van vrede en conflict, democratie, de positie van de vrouw en mensenrechten. Dit boek leert ons ook meer over de relatie tussen wetenschappers en beleidsmakers in een debat dat wordt gedomineerd door de media en politiek.
De onderzoekers van het jonge LUCIS en de befaamde Amerikanen als John Esposito en Dalia Mogahed proberen antwoorden te vinden op de lastige kwesties die oud-bestuurders als Job Cohen en Jaap de Hoop Scheffer, oud-diplomaat Van Dam en WRR-directeur Asbeek Brusse aan de orde stellen.


Specificaties


Recensies

Gemiddelde waardering

Nog geen beoordelingen

Plaats een beoordeling

Plaats een beoordeling

Recensies van onze lezers

Beoordeel dit boek als eerste!

Om een recensie te schrijven moet je zijn.