Expo 58
Koop Tweedehands
Houd me op de hoogte!
Ontvang een e-mailbericht zodra dit boek weer tweedehands leverbaar is.
Koop NieuwWeb only
Ook verkrijgbaar als
Omschrijving
"De absurde verwikkelingen en de amoureuze faux-pas van Thomas Foley maken Expo 58 tot een vermakelijk boek." - NRC
Londen, 1958. Thomas Foley, een weinig opvallende ambtenaar, wordt achter zijn bureau vandaan geplukt en op werkreis naar Brussel gestuurd. Zijn taak: een oogje in het zeil houden bij de Britannia, een bar die het hart zal vormen van het Engelse paviljoen tijdens de Expo 58 – de grootste wereldtentoonstelling van de twintigste eeuw en de eerste sinds de Tweede Wereldoorlog. Zodra hij in Brussel arriveert, voelt Thomas zich bevrijd van de ketens van zijn thuisland en zijn huwelijk en raakt hij betoverd door het gigantische Atomium, dat centraal staat in deze nieuwe wereld, en door Anneke, de aantrekkelijke Vlaamse gastvrouw die hem op het vliegveld opwacht. Maar Thomas merkt al snel dat de vrijheid een prijs heeft: de Koude Oorlog is op zijn hoogtepunt, de ondeugende Belgen hebben het Amerikaanse en het Russische paviljoen pal naast elkaar geplaatst, en waarom wordt hij overal gevolgd door twee mysterieuze afgezanten van de Britse geheime dienst?
Expo 58 is een heerlijke roman: geestig en scherp, over de jaren vijftig, de Mad Men-periode. Jonathan Coe weet in deze roman feilloos de spanningen van de Koude Oorlog op te roepen en heeft met Thomas Foley weer een onvergetelijk personage gecreëerd.
Jonathan Coe
Jonathan Coe (Birmingham, 1961) is schrijver van een aantal succesromans, waaronder Het moordende testament, Het huis van de slaap, De Rotters Club, De gesloten kring en De afschuwelijke eenzaamheid van Maxwell Sim. Zijn biografie over de schrijver B.S. Johnson werd bekroond met de Samuel Johnson Prize. Jonathan Coe woont en werkt in Londen.
Specificaties
- Auteur:
-
Uitgever:
- ISBN:9789023484110
- Bindwijze:Paperback
- Afmetingen:13,6 x 21,5 x 2,7 cm
- Gewicht:407 gram
- Aantal Pagina's:304
- Druk:1e
-
Jaar:2013
- Publicatiedatum:Oktober 2013
-
Rubriek:
Recensies
Recensies van onze lezers
Beoordeel dit boek als eerste!
Om een recensie te schrijven moet je zijn.