Garnizoen Antwerpen
het leger in het dagelijks leven van de Antwerpenaar
Koop Tweedehands
Houd me op de hoogte!
Ontvang een e-mailbericht zodra dit boek weer tweedehands leverbaar is.
Koop NieuwWeb only
Eén van de boeken uit de serie Archiefbeelden
Omschrijving
Van bij het ontstaan van België was Antwerpen, als belangrijkste havenstad,van hoog strategisch belang. De metropool huisvestte dan ook heel wat legerplaatsen zoals bolwerken, kazernes, schietbanen en forten. In Archiefbeelden - Garnizoen Antwerpen 1831 - 1970 schetst Frans Lauwers aan de hand van meer dan 200 oude foto’s, prentkaarten en andere archiefdocumenten een levendig beeld van de militaire geschiedenis van Antwerpen. Wie kent bijvoorbeeld nog de vier kazernes in het oude stadscentrum? Geïllustreerd met zeldzaam fotomateriaal komen de Falconkazerne, de Prekerskazerne in het Sint-Andrieskwartier, de Sint-Joris kazerne in de Begijnenvest en Prinsenkazerne - nu de universiteit in de Prinsstraat - aan bod.
Het Antwerpen van toen vormt een prachtige achtergrond voor de unieke foto’s met gewapende militairen die door de stad defileren.
Beklijvende documenten over de oorlogen die de stad teisterden en de unieke verzameling foto’s en afbeeldingen van alle kazernes en andere militaire gebouwen maken van dit boek een lees- en kijkboek voor elke Antwerpenaar
Specificaties
- Auteur:
- Serie:
-
Uitgever:
- ISBN:9781845886455
- Bindwijze:Paperback
- Aantal Pagina's:128
- Druk:1e
-
Rubriek:
Recensies
Recensies van onze lezers
Beoordeel dit boek als eerste!
Om een recensie te schrijven moet je zijn.