Doorgaan naar inhoud

Gepokt en gemazeld

Hoe we infectieziekten met kennis en samenwerking verslaan

Nog geen beoordelingen
Gepokt en gemazeld - Erika Vlieghe
Paperback
Nieuw vanaf 25,99

Koop Tweedehands

Niet tweedehands beschikbaar.

Koop NieuwWeb only

Centraal Magazijn
25,99
Levertijd: 2-3 werkdagen

Ook verkrijgbaar als

Omschrijving

Hoe ontstaan nieuwe infectieziekten?
Zijn we voorbereid op de volgende pandemie?
Wat zegt onze omgang met ziekte over onze samenleving?

Infectieziekten zijn terug van nooit weggeweest. Ondertussen is het pijnlijk duidelijk hoe kwetsbaar zelfs rijke landen zijn. Oude virussen keren terug, nieuwe blijven opduiken. Tegelijk groeit het besef dat preventie meer is dan medische zorg alleen: ook gedrag, beleid en solidariteit zijn er essentieel in.

Gepokt en gemazeld biedt een omvattende blik op hoe infectieziekten ontstaan, zich verspreiden en aangepakt kunnen worden. Het onderzoekt niet enkel de biologie van ziekteverwekkers, maar ook de sociale, economische en ethische dimensies van infectieziekten, en de manier waarop samenlevingen zich daartegen kunnen wapenen.

Vanuit concrete voorbeelden en recente uitbraken wordt duidelijk wat pandemische paraatheid inhoudt. Want hoe we met infectieziekten omgaan, zegt meer dan we denken over wat we echt belangrijk vinden als samenleving.




Recensies

Gemiddelde waardering

Nog geen beoordelingen

Plaats een beoordeling

Plaats een beoordeling

Recensies van onze lezers

Beoordeel dit boek als eerste!

Om een recensie te schrijven moet je zijn.