Doorgaan naar inhoud

Grafleggingen

Grafleggingen - Peter Drehmanns
Paperback
Tweedehands vanaf 9,00

Koop Tweedehands

Gent (België)
Conditie: Goed Boek (en eventueel omslag) in goede staat, mogelijk kleine foutjes of gebruikssporen
3 st.
9,00
Levertijd: 2-3 werkdagen

Koop Nieuw

Niet nieuw beschikbaar.

Omschrijving

De graflegging is een bekend thema in de christelijke traditie dat vooral in de beeldende kunst een tijdlang gretig werd omarmd. Daarbij kwamen verschillende stadia van Christus' teraardebestelling aan bod, zoals de kruisafname, het in doeken wikkelen van het lijk en het neerlaten van de dode zoon Gods in een rotsgraf.
In zijn poëzie neemt Drehmanns de stadia niet al te letterlijk, hij hanteert ze eerder als uitgangspunt, als richtingborden. Drehmanns creëerde een bundel met zes afdelingen die ieder een ander stadium adresseren:
1) Van het kruis gehaald
2) In linnen gewikkeld
3) De handen ten hemel
4) Op de achtergrond de Schedelberg
5) In rots geborgen
6) Daarna gingen ze naar huis

Kunstenaar Robbie Cornelissen illustreerde het omslag en de afdelingen waarbij hij telkens koos voor een detail van een bekend schilderij dat de graflegging weergeeft.


Specificaties



Recensies

Gemiddelde waardering

Nog geen beoordelingen

Plaats een beoordeling

Plaats een beoordeling

Recensies van onze lezers

Beoordeel dit boek als eerste!

Om een recensie te schrijven moet je zijn.