Doorgaan naar inhoud

Groot Utrechts Monsterboek

Nog geen beoordelingen
Groot Utrechts Monsterboek -
Gekartonneerd
Tweedehands vanaf 10,00

Koop Tweedehands

Antwerpen (België)
Conditie: Goed Boek (en eventueel omslag) in goede staat, mogelijk kleine foutjes of gebruikssporen
1 st.
10,00
Levertijd: 2-3 werkdagen

Koop Nieuw

Niet nieuw beschikbaar.

Omschrijving

In november 2023 viert het stripcollectief De Inktpot hun 20-jarig jubileum met een overzichtstentoonstelling in het stadhuis. Met daarin ook tekeningen van het jubileumboek Het Groot Utrechts Monsterboek.

In november 2003 verscheen het eerste nummer van Beeldblad De Inktpot. Het blad was opgezet door enkele Utrechtse stripmakers. Het bood een podium voor strips en ander tekenwerk van Utrechtse tekenaars. Na 14 nummers van het blad gingen de tekenaars zich richten op de uitgave van stripboeken. Het heette toen Stichting De Inktpot.

Er ontstond een min of meer hecht gezelschap tekenaars in al die jaren. Zij maakten in wisselende samenstellingen stripboeken. Ze organiseerden tentoonstellingen en andere culturele activiteiten. Kern van de uitgaven is altijd dat de onderwerpen Utrechts zijn en aansluiten bij wat nieuws is in de stad, en soms de provincie. Meerdere Utrechtse tekenaars maken het samen. In de tentoonstelling ziet u een deel van dit werk.

In het jubileumboek staan:

korte en langere stripverhalen
paginagrote tekeningen en geïllustreerde verhalen over bekende monsters
door de tekenaar bedachte, historische en eigentijdse, ‘echte’ en overdrachtelijke monsters uit Utrechtse volksverhalen (zoals de basilisk in de Oudegracht) en het draakje dat middeleeuwse handschriften uit Utrecht kenmerkt.



Recensies

Gemiddelde waardering

Nog geen beoordelingen

Plaats een beoordeling

Plaats een beoordeling

Recensies van onze lezers

Beoordeel dit boek als eerste!

Om een recensie te schrijven moet je zijn.