Doorgaan naar inhoud

Miss Birma

Nog geen beoordelingen
Miss Birma - Charmaine Craig
Hardback
Tweedehands vanaf 9,50

Koop Tweedehands

Amsterdam (Nederland)
Conditie: Goed Boek (en eventueel omslag) in goede staat, mogelijk kleine foutjes of gebruikssporen
1 st.
9,50
Leiden (Nederland)
Conditie: Goed Boek (en eventueel omslag) in goede staat, mogelijk kleine foutjes of gebruikssporen
2 st.
9,50
Levertijd: 2-3 werkdagen

Koop Voordeelboek

Centraal Magazijn
Oorspronkelijk 23,99 9,90

De 'oorspronkelijke prijs' verwijst naar de prijs die voorheen door de uitgever was vastgesteld als vaste verkoopprijs. Wij bieden dit exemplaar nu aan tegen een gereduceerd tarief; de oorspronkelijke prijs dient enkel ter referentie.

Levertijd: 4-6 werkdagen

Omschrijving

‘De vergeten geschiedenis van Birma komt schitterend tot leven in deze bijzondere roman.’ The New York Times

Een krachtige, epische roman over familie, kolonialisme en etniciteit

Na zijn opleiding vestigt Benny zich in Rangoon, de hoofdstad van Birma dat in de jaren veertig van de vorige eeuw nog deel uitmaakt van het Britse Rijk. Hij wordt verliefd op Khin, die behoort tot de lang vervolgde etnische minderheid de Karen. Als de Tweede Wereldoorlog ook in Zuidoost-Azië tot uitbarsting komt moeten Benny en Khin onderduiken om te ontsnappen aan de Japanse bezetting.

Hun oudste dochter Louisa groeit op omringd door gevaren en onrust. Ze wordt beroemd als Birma’s eerste schoonheidskoningin vlak voordat het land in 1962 een dictatuur wordt. Terwijl Louisa worstelt met haar nieuwe status, wordt ze ook geconfronteerd met het verleden van haar familie, de voortdurende inmenging van het Westen en haar eigen loyaliteit tegenover het lot van de Karen.

Miss Birma is een aangrijpend portret van het ontstaan van het moderne Birma, en van de manier waarop de Birmezen vochten voor vrijheid en zelfbeschikking.


De pers over Miss Birma

‘Craig beschrijft kundig een veelomvattende historie, onverholen oorlogsverschrikkingen en uiteindelijk een heel sterk familiegevoel.’ The New Yorker

‘Betoverend en angstaanjagend mooi.’ Kirkus Reviews

‘Een meeslepend verslag van het verraad, de onmacht en de moedigste daden tijdens oorlogstijd.’ BBC

‘Craigs epische roman biedt een rijk, complex verslag van Birma en haar plaats binnen het grotere geopolitieke theater. Haar taal en beelden ontvouwen zich met elegantie, afschuw en intimiteit.’ Publisher’s Weekly



Specificaties



Recensies

Gemiddelde waardering

Nog geen beoordelingen

Plaats een beoordeling

Plaats een beoordeling

Recensies van onze lezers

Beoordeel dit boek als eerste!

Om een recensie te schrijven moet je zijn.