Poorters van Babel
Het Kalifaat van Knokke / Politiek incorrecte mythe
Koop Tweedehands
Houd me op de hoogte!
Ontvang een e-mailbericht zodra dit boek weer tweedehands leverbaar is.
Koop NieuwWeb only
Omschrijving
Een bebloed Arabisch kromzwaard in een kerktoren en de ondertitel “een politiek incorrecte mythe” zetten meteen de toon voor dit brokje fictie van Jef Elbers. Hij meldt onder andere over zichzelf op de achterflap: “Vrijgesproken in 2000 door de correctionele rechtbank van Brussel voor het vermeend racistische liedje ‘Mohammed Ambras’ ”. Puike intro.
Om een bundeling van alle vooroordelen te zien die er bestaan tegenover bepaalde bevolkingsgroepen, zat ik hier alvast aan het juiste adres. De sociale werkster is een lesbisch lid van de Groenen, de mulattin van dienst zit binnen de kortste keren aan de drugs, de politie schuwt geen geweld en de Arabieren zijn hier om de Sha’ria in te voeren en de domme blanke man te misbruiken. Na abstractie van bovenstaande blijft al bij al een sterk, spannend en aangenaam lezend verhaal overeind.
Misschien hoor ik bij het politiek correcte Vlaanderen, maar ‘trop, c’est trop’ en teveel is teveel. Dat sommige vooroordelen bewaarheid worden in sommige gevallen, betekent niet dat iedereen over dezelfde kam gescheerd moet worden. Maar in een incorrecte mythe is dat waarschijnlijk sowieso niet de bedoeling. Uitstekend boekje voor de bange blanke man waar Willem Vermandere ooit over zong, maar krijg er alstublieft geen angstaanvallen van!
Specificaties
- Auteur:
-
Uitgever:
- ISBN:9078898097
- Bindwijze:Paperback
- Aantal Pagina's:250
-
Jaar:2008
-
Rubriek:
Recensies
Recensies van onze lezers
Beoordeel dit boek als eerste!
Om een recensie te schrijven moet je zijn.