Pretty Dutch
18de-eeuws Hollands porselein / 18th Century Dutch Porcelain
Koop Tweedehands
Koop Nieuw
Omschrijving
Hollands porselein werd in de achttiende eeuw geproduceerd in vier centra in de provincies Noord- en Zuid Holland: Weesp, Loosdrecht, Amstel en Den Haag. Kenmerkende eigenschappen zijn ambachtelijkheid en een internationale stijl.
De producten konden qua kwaliteit van het materiaal en decoratie zeker de concurrentie aan met het porselein van de bekende Europese manufacturen. Toch hebben deze Hollandse productiecentra niet langer dan enkele decennia bestaan.
'Pretty Dutch' doet hiervan verslag. Het beschrijft de samenhangende sociale en cultuurhistorische achtergrond en toont bovendien de schoonheid van dit onderbelichte Nederlandse product.
Teksten van specialisten, aangevuld met reacties van hedendaagse ontwerpers en kunstenaars op dit historische materiaal, werpen nieuw licht op het Hollands porselein.
'Pretty Dutch' bewijst dat Hollands porselein niet tot het verleden behoort maar ook een actueel antwoord kan geven op de vraag naar een 'Hollandse identiteit'.
Specificaties
- Auteur:
-
Uitgever:
- ISBN:9789064506321
- Bindwijze:Gekartonneerd
- Aantal Pagina's:160
- Druk:1
-
Jaar:2007
- Publicatiedatum:April 2007
-
Rubriek:
Recensies
Recensies van onze lezers
Beoordeel dit boek als eerste!
Om een recensie te schrijven moet je zijn.