Doorgaan naar inhoud

Revolutionaire tijden

Politiek en idealen rond 1800

Revolutionaire tijden - René Koekkoek
Paperback
Tweedehands vanaf 14,50. Nieuw vanaf 25,99

Koop Tweedehands

Amsterdam (Nederland)
Conditie: Goed Boek (en eventueel omslag) in goede staat, mogelijk kleine foutjes of gebruikssporen
1 st.
14,50
Centraal Magazijn
Conditie: Goed Boek (en eventueel omslag) in goede staat, mogelijk kleine foutjes of gebruikssporen
1 st.
14,50
Leiden (Nederland)
Conditie: Goed Boek (en eventueel omslag) in goede staat, mogelijk kleine foutjes of gebruikssporen
1 st.
14,50
Levertijd: 1-2 werkdagen

Koop Nieuw

Centraal Magazijn
25,99
Levertijd: 2-3 werkdagen

Ook verkrijgbaar als

Omschrijving

In Revolutionaire tijden neemt René Koekkoek de lezer mee op een opwindende historische reis langs vier brandhaarden van de late achttiende eeuw: de rebellerende koloniën in Noord-Amerika, de dramatische zomermaanden van 1789 in Parijs, de Haïtiaanse Revolutie in de Caraïben en de eerste oefening in democratie op Nederlandse bodem: de Bataafse Republiek. De revoluties van de late achttiende eeuw staan zonder twijfel aan de basis van de democratische rechtsstaat, al zijn ze door historici vaak afgeserveerd als hopeloos naïef. Maar er zijn ook historici die deze revoluties juist overenthousiast de hemel in prezen. Koekkoek laat in zijn boek zien dat maatschappelijke revoluties altijd een mix zijn van dramatische omwentelingen en traumatische ervaringen, van idealen en pragmatische beslissingen, politieke en persoonlijke worstelingen, momenten van hoop en desillusie. Revolutionaire tijden van René Koekkoek is een wervelende en meeslepend geschreven ideeëngeschiedenis die een fascinerend nieuw licht werpt op onstuimige keerpunten uit verleden én heden. Koekkoek biedt een nieuw perspectief op onze ideeën over grondrechten, natie, burgerschap, soevereiniteit en gelijkheid. Voor de lezers van Timothy Snyder, Russell Shorto, Simon Schama en Geert Mak.




Recensies

Gemiddelde waardering

Nog geen beoordelingen

Plaats een beoordeling

Recensies van onze lezers

Beoordeel dit boek als eerste!

Om een recensie te schrijven moet je zijn.