Bung Tomo
De revolutie van 1945
Koop Tweedehands
Koop Nieuw
Ook verkrijgbaar als
Omschrijving
‘Bung Tomo’ van Marjolein van Pagee gaat terug naar 1945, als er in Indonesië verwoede pogingen worden gedaan om het Nederlandse koloniale regime te herstellen.
In de Oost-Javaanse stad Surabaya komt het volk massaal in opstand. Hun verzet wordt aangemoedigd door de 25-jarige Sutomo (1920-1981), ook wel Bung Tomo genoemd, die uitgroeit tot een van de bekendste radiomakers in die tijd. De landing in Surabaya van het Britse leger dat de Nederlanders te hulp schiet, mondt uit in een bloedige stadsguerrilla. Op 10 november wordt de stad gebombardeerd.
Voor Indonesiërs geldt Bung Tomo als nationale held, maar in Nederland staat hij als oorlogsmisdadiger te boek. Hier wordt hij verantwoordelijk gehouden voor de zogenaamde ‘bersiap’, de term waarmee Nederlandse historici het antikoloniale geweld van Indonesiërs aanduiden.
In ‘Bung Tomo’ ontrafelt Marjolein van Pagee deze controverse.
Specificaties
- Auteur:
-
Uitgever:
- ISBN:9789401919449
- Bindwijze:Paperback
- Afmetingen:14,0 x 21,6 x 2,3 cm
- Gewicht:376 gram
- Aantal Pagina's:224
- Druk:1e
- Publicatiedatum:Oktober 2023
-
Rubriek:
Recensies
Recensies van onze lezers
Beoordeel dit boek als eerste!
Om een recensie te schrijven moet je zijn.