Overwintering op Nova Zembla [e-Book]
Koop Tweedehands
Verkrijgbaar als e-Book
Ook verkrijgbaar als
Omschrijving
Gedetailleerde en meeslepende reconstructie van de gedoemde expeditie van Willem Barentsz en Jacob van Heemskerck, op zoek naar een doorvaart naar de Oost. Dit spannende verhaal, dat leest als een avonturenroman, is geïllustreerd met geografische kaarten.
In 1596 varen Willem Barentsz en Jacob van Heemskerck uit voor hun derde expeditie om de Noord, op zoek naar een doorvaart naar de Oost. Hun schip strandt echter op het ijs van de Noordelijke IJszee. Samen met vijftien lotgenoten zien Barentsz en Van Heemskerck zich gedwongen de winter op het eiland Nova Zembla door te brengen. Afgesneden van de rest van de wereld en geteisterd door scheurbuik, honger en ondraaglijke kou, rest hen nog maar één ding: trachten te overleven.
Auteur Rayner Unwin baseerde het verhaal op de vele bewaard gebleven documenten, waaronder het authentieke verslag van een zeeman die ook de barre reis terug naar Nederland overleefde. Deze spannende reconstructie, die leest als een avonturenroman, vertelt het aangrijpende relaas van de legendarische poolreis.
Dit befaamde verhaal gaat ook verfilmd worden. Reinout Oerlemans gaat de eerste Nederlandse 3D-film maken over de avonturen van Willem Barentsz. De hoofdrollen worden onder anderen vertolkt door Robert de Hoog, Victor Reinier, Jan Decleir, Derek de Lint en Doutzen Kroes.
Specificaties
- Auteur:
- Vertaald door:Jelle Noorman
-
Uitgever:
- ISBN:9789048808465
- Bindwijze:EPUB met digitaal watermerk
- Druk:1
- Publicatiedatum:Februari 2011
Recensies
Recensies van onze lezers
Beoordeel dit boek als eerste!
Om een recensie te schrijven moet je zijn.