Doorgaan naar inhoud

Peredvizhniki

Russisch realisme rond Pepin 1870-1900

Nog geen beoordelingen
Peredvizhniki -
Gekartonneerd
Tweedehands vanaf 50,00

Koop Tweedehands

Rotterdam (Nederland)
Conditie: Goed Boek (en eventueel omslag) in goede staat, mogelijk kleine foutjes of gebruikssporen
1 st.
50,00
Gent (België)
Conditie: Goed Boek (en eventueel omslag) in goede staat, mogelijk kleine foutjes of gebruikssporen
1 st.
50,00
Levertijd: 2-3 werkdagen

Koop Nieuw

Niet nieuw beschikbaar.

Omschrijving

De kunstwerken van de Peredvizhniki, een groep Russische kunstenaars, zette de wereld vanaf 1870 op zijn kop. Peredvizhniki: de zwervers, de trekkers, de maatschappij voor reizende kunstexposities verhieven het gewone leven van de mens tot kunst in een tijd waarin de contrasten tussen arm en rijk alleen maar groter werden.

Ilya Repin, Vladimir Makovsky en Valentin Serov behoorden allemaal tot de Peredvizhniki. De schilderijen die zij maakten zijn confronterend in hun hyperrealisme: moeilijke leefomstandigheden, sociaal onrecht en honger spatten van de doeken. Maar ook culturele helden als Tolstoy en Stasov gingen onder de kwast. Peredvizhniki vertelt het verhaal van deze bijzondere kunstenaars aan de hand van topstukken uit de collectie van het Staats Russisch Museum.

Peredvizhniki: Russisch realisme rond Repin 1870-1900 verschijnt onder redactie van Annemiek Rens en Harry Tupan in samenwerking met het Drents Museum.




Recensies

Gemiddelde waardering

Nog geen beoordelingen

Plaats een beoordeling

Plaats een beoordeling

Recensies van onze lezers

Beoordeel dit boek als eerste!

Om een recensie te schrijven moet je zijn.