Doorgaan naar inhoud

Somme 1916

Somme 1916 - Lyn Macdonald
Paperback

Koop Tweedehands

Niet tweedehands beschikbaar.

Houd me op de hoogte!

Ontvang een e-mailbericht zodra dit boek weer tweedehands leverbaar is.

Koop NieuwWeb only

Niet nieuw beschikbaar.

Omschrijving

Weinig militaire operaties zijn zo nauwgezet voorbereid als het geallieerde offensief aan de Somme, tijdens de Eerste Wereldoorlog. De gezamenlijke militaire operatie van het Franse en het Engelse leger moest de Franse nederlaag bij Verdun doen vergeten. Maar de werkelijkheid had een ander gezicht: 150.000 soldaten kwamen om in de onafgebroken bombardementen en in de eindeloze opeenvolging van aanval en tegenaanval. Nog eens twee keer zoveel mannen raakten gewond of voor het leven verminkt.

Lyn Macdonald verzamelde getuigenissen van de mannen die erbij waren. Hun verhalen zijn bevlogen, aangrijpend, angstaanjagend, maar ook vol van humor, moed en een enorme veerkracht. Somme 1916 is met recht een klassieker uit de oorlogsliteratuur, en is een must read voor lezers van Robert Graves en Pat Barker. Deze Nederlandse vertaling wordt voorafgegaan door een inleiding van Chrisje Brants, co-auteur van Velden van weleer. Reisgids naar de Eerste Wereldoorlog.




Recensies

Gemiddelde waardering

Nog geen beoordelingen

Plaats een beoordeling

Recensies van onze lezers

Beoordeel dit boek als eerste!

Om een recensie te schrijven moet je zijn.